Forespørg om denne ejendom
Ref: 2812
Ejendom markedsført af CG Real Estate
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
Lejlighed i Maro (Nerja) med 1 soveværelse, stor terrasse, swimmingpool og fælles parkering, kun 15 minutters gang fra Maro Strand.
Oplev denne hyggelige lejlighed beliggende i den charmerende landsby Maro, kun få minutter fra Nerja.
Ejendommen er blevet fuldstændig renoveret til en høj standard.
Ideel som andet hjem eller investering.
Lejligheden har 1 soveværelse og har en stor vestvendt terrasse, perfekt til at nyde middelhavsklimaet året rundt.
Den ligger cirka 10 minutters gang fra den spektakulære Maro Strand, en af de mest ansete i området, og kun 3 km fra Nerja centrum, med gode busforbindelser.
Lejligheden er en del af Maro Club-komplekset, et roligt og velholdt boligkompleks beliggende ved indgangen til landsbyen.
Blandt faciliteterne er en stor fælles swimmingpool, ideel til afslapning på solrige dage, og fælles parkeringspladser. Derudover har den et fælles opbevaringsrum i kælderen, hvilket giver ekstra bekvemmelighed og sikkerhed.
Det lukkede boligområde tilbyder fuldstændig ro i sindet.
Lejligheden ligger på første sal med direkte adgang fra gaden via en kort trappe.
Dens planløsning er funktionel og lys;
Den har et fuldt udstyret køkken, et komplet badeværelse med bruser, en hyggelig og lys stue og et soveværelse med direkte adgang til en smuk og rummelig terrasse med udsigt over poolen, perfekt til morgenmad under åben himmel eller til hyggelige aftener.
Maro er en malerisk og fredelig andalusisk landsby, der har bevaret al charmen fra middelhavstraditionen. Omgivet af natur og landbrugsjord ligger den ved siden af det fantastiske naturmiljø ved Maro-Cerro Gordo-klipperne, et beskyttet område af stor økologisk værdi, der byder på krystalklare bugter og spektakulære landskaber.
Dens hvide gader, afslappede atmosfære og nærhed til havet gør det til et ideelt sted både at bo og nyde ferier. Desuden giver dens nærhed til Nerja nem adgang til en bred vifte af fritidsaktiviteter, restauranter og tjenester, der kombinerer det bedste af landlig ro med kystliv.
Ideel som andet hjem eller investering.
Det lukkede boligområde tilbyder fuldstændig ro i sindet.
Dens planløsning er funktionel og lys;
Egenskaber
- Se virtuel rundvisning
- 1 soveværelse
- 1 badeværelse
- 50m² Byg størrelse
- Svømmepøl
- Terrace area: 10
- Features - Close to all Amenities
- Features - Walking distance to t. centre
Reservationsdepositum
3.000€
Resten af depositum til 10%
12.900€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
143.100€
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
159.000€
Overførselsafgift 10%
15.900€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€
* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.
** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.
Realkreditlommeregner
Spanske ejendomsnyheder og opdateringer fra Spain Property Portal.com