Forespørg om denne ejendom
Ref: 428-05125P
Ejendom markedsført af Selection Med
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
Luksuslejlighed til salg i Marina Botafoch, Ibiza – Eksklusiv bolig med pool, parkering og fitnesscenter
Beliggende i hjertet af Marina Botafoch, et af de mest prestigefyldte og eftertragtede områder på Ibiza, tilbyder denne elegante luksuslejlighed et enestående boligmiljø kun få minutter fra Talamanca Strand, lystbådehavnen og øens bedste steder.
Med et bebygget areal på 96 kvm imponerer denne lyse lejlighed med sine generøse rum, finish af høj kvalitet og en moderne atmosfære inspireret af middelhavslivsstilen. Det er en sjælden mulighed for dem, der søger en luksuriøs pied-à-terre på Ibiza, en sekundær bolig, der er nem at vedligeholde, eller en førsteklasses ejendomsinvestering i et af øens mest eksklusive områder.
Det primære opholdsområde åbner ud til en behagelig privat terrasse, perfekt til at nyde Ibizas klima hele året rundt. Det fuldt udstyrede moderne køkken smelter smukt sammen med stuen og spisestuen og skaber et indbydende og raffineret rum badet i naturligt lys.
Lejligheden har et stort soveværelse med indbyggede skabe og et elegant badeværelse med moderne finish. Hver detalje er designet til at tilbyde komfort, funktionalitet og elegance i et sikkert boligmiljø.
Boligen tilbyder førsteklasses faciliteter, herunder:
fælles pool,
fitnesscenter,
upåklageligt vedligeholdte fællesområder,
elevator,
privat parkering,
opbevaringsrum,
sikkerhed og privatliv.
Dens privilegerede beliggenhed gør det muligt at nå inden for få minutter:
Talamanca Strand,
Ibiza bymidte,
gourmetrestauranter,
strandklubber,
lystbådehavne,
samt berømte steder som Pacha Ibiza og Lío Ibiza.
Denne lejlighed repræsenterer en fremragende investeringsmulighed på Ibiza takket være den stærke efterspørgsel efter ejendomme i Marina Botafoch, et område anerkendt for sin konstante værdistigning og internationale appel.
Højdepunkter
Luksuslejlighed i Marina Botafoch
96 kvm bebygget areal
1 stort soveværelse
Privat terrasse
Pool og fitnesscenter
Privat parkering og opbevaringsrum
Sikker bolig
Tæt på stranden og lystbådehavnen
Fremragende ejendomsinvestering på Ibiza
Ideel som et andet hjem eller luksuriøs pied-à-terre
En sjælden ejendom på en af Ibizas mest eksklusive beliggenheder, der kombinerer komfort, førsteklasses beliggenhed og luksuriøs middelhavslivsstil.
Nogle af billederne er blevet home-staged med AI
Boligen tilbyder førsteklasses faciliteter, herunder:
fælles pool,
fitnesscenter,
upåklageligt vedligeholdte fællesområder,
lystbådehavne,
samt berømte steder som Pacha Ibiza og Lío Ibiza.
Højdepunkter
Luksuslejlighed i Marina Botafoch
96 kvm bebygget areal
1 stort soveværelse
Privat terrasse
Pool og fitnesscenter
Privat parkering og opbevaringsrum
Sikker bolig
Tæt på stranden og lystbådehavnen
Fremragende ejendomsinvestering på Ibiza
Ideel som et andet hjem eller luksuriøs pied-à-terre
Nogle af billederne er blevet home-staged med AI
Egenskaber
- 1 soveværelse
- 1 badeværelse
- 96m² Byg størrelse
- Svømmepøl
- Sydvestlig orientering
- 14 m² terrasse
- Videoindgang
- Sikkerhedstjeneste 24 timer i døgnet
EPC -vurdering
| Energivurderingsskala |
|---|
| A |
| B |
| C |
| D |
| E |
| F |
| G |
Omkostningsfordeling
Standard betalingsform
Reservationsdepositum
3.000€
Resten af depositum til 10%
66.500€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
625.500€
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
695.000€
Overførselsafgift 10%
69.500€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€
* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.
** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.
Realkreditlommeregner
Spanske ejendomsnyheder og opdateringer fra Spain Property Portal.com