2 sovrum Duplex till salu

2 sovrum Duplex till salu

Cabo Roig, Alicante
219.900
 
1 / 0

Gör en förfrågan om den här egenskapen

Ref: 13831
Fastighet som marknadsförs av Inmo Investments Inmo Investments
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
Sending Your Enquiry Please Wait...
Beautifully maintained 2-bedroom, 2-bathroom quad house in Lomas de Cabo Roig with private garden, off-road parking, and storage room.
The property offers a bright living-dining area with renovated open-plan kitchen, two double bedrooms, and a private enclosed balcony from the master bedroom. A spacious roof solarium provides sea views and plenty of outdoor space.
Located in a well-kept community with communal pool, close to beaches, golf courses, shops, and restaurants.

Egenskaper

  • 2 sovrum
  • 2 badrum
  • 80m² Bygg storlek
  • Simbassäng

Kostnadsfördelning

Standard betalningsform
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
18.990€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
197.910€
 
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
219.900€
Överföringsskatt 8%
17.592€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€

* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.

** Informationen ovan visas endast som en guide.

Amorteringskalkylator

Inteckning Belopp:
219.900€
Deposition:
Ränta:
%
Period:
Inteckning resultat

* Informationen ovan tillhandahålls av The MHI Group och visas endast som en guide. Individuella omständigheter kan ändra den ränta vi erbjuder för en inteckning. Klicka på länken nedan för att få en personlig offert.

Spanska fastighetsnyheter och uppdateringar av Spain Property Portal.com