1 / 0
Gör en förfrågan om den här egenskapen
Ref: AG19MLSC3164212
Fastighet som marknadsförs av Spain Property Shop S.L
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
reistehende Villa mit 3 Schlafzimmern in Aguas Nuevas | Bestlage nahe La Purísima
Objektbeschreibung: Diese außergewöhnliche freistehende Villa im Herzen von Aguas Nuevas, Torrevieja, bietet eine seltene Kombination aus Platz und Komfort. Auf einem großzügigen 230m² Privatgrundstück gelegen, befindet sich dieses Haus nur wenige Schritte von der Schule La Purísima entfernt. Die begehrte Ost-Ausrichtung sorgt für herrliche Morgensonne. Die Villa verfügt über 3 Schlafzimmer und 2 Badezimmer. Der weitläufige Außenbereich bietet Platz für einen privaten Pool und Parkplätze auf dem Grundstück. Nur wenige Minuten vom Strand La Mata und allen Annehmlichkeiten entfernt.
Egenskaper
- 3 sovrum
- 2 badrum
- 86m² Bygg storlek
- 234m² Tomtstorlek
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
36.900€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
359.100€
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
399.000€
Överföringsskatt 8%
31.920€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€
* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.
** Informationen ovan visas endast som en guide.
Amorteringskalkylator