Gör en förfrågan om den här egenskapen
Ref: DirectBalconAlcaidesa
Fastighet som marknadsförs av Alcantara&Good
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
Belägen i eftertraktade Balcones de Alcaidesa erbjuder denna totalrenoverade lägenhet med 3 sovrum och 2 badrum generösa ytor, högkvalitativa materialval och fri, frontal havsutsikt.
Bostaden renoverades helt i mars 2024 och erbjuder ett modernt och bekvämt boende. Planlösningen är rymlig med ett ljust vardagsrum och matplats som öppnar upp mot terrassen och den privata trädgården, med utsikt över Medelhavet. Trädgården är idealisk för familjer och husdjur.
Köket är utfört i Ballingslöv design, med Silestone bänkskivor, Siemens vitvaror och Porcelanosa kakel. Alla fönster har myggnät. Separat tvättutrymme finns.
Master bedroom har eget badrum och en stor walk-in closet. De två övriga sovrummen har inbyggda garderober; ett är nästan lika stort som ett andra master bedroom, medan det andra fortfarande är väl tilltaget.
Två parkeringsplatser och ett förråd på 8m² ingår.
Föreningen har pool och padelbana i ett lugnt område.
Nära Gibraltar och cirka en timme till Málaga flygplats.
Perfekt som permanentboende eller semesterbostad, med fokus på utrymme, utsikt och högkvalitativ renovering.
Två parkeringsplatser och ett förråd på 8m² ingår.
Föreningen har pool och padelbana i ett lugnt område.
Nära Gibraltar och cirka en timme till Málaga flygplats.
Egenskaper
- 3 sovrum
- 2 badrum
- 136m² Bygg storlek
- urbanizacion privada
- vigilancia 24h
- vistas al mar
Kostnadsfördelning
Standard betalningsform
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
46.500€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
445.500€
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
495.000€
Överföringsskatt 10%
49.500€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€
* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.
** Informationen ovan visas endast som en guide.
Amorteringskalkylator