Gör en förfrågan om den här egenskapen
Ref: TV241
Fastighet som marknadsförs av Estate Agents Pérez-Oglietti
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
Hus på landet att renovera 15 minuter från Torrox Pueblo. 84M2 bostäder + 30.000M2 tomt. Huset består för närvarande av 2 sovrum, vardagsrum, kök och badrum men allt ska renoveras och fördelningen kan genomföras efter köparens önskemål. Lugnt område utan grannar cirka 15 minuter från Torrox Pueblo, med tillgång via körfält men inte i dåligt skick. Panoramautsikt över landsbygden och bergen. Vatten från en privat brunn och från bevattningssamhället och med el.
Egenskaper
- 2 sovrum
- 1 badrum
- 84m² Bygg storlek
- Swimming pool : No
- Views : Landscape
Kostnadsfördelning
Standard betalningsform
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
15.000€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
162.000€
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
180.000€
Överföringsskatt 10%
18.000€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€
* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.
** Informationen ovan visas endast som en guide.
Amorteringskalkylator