Kommersiella fastigheter till salu

Kommersiella fastigheter till salu

Formentera del Segura, Alicante
63.000
 
  • Kommersiella fastigheter till salu
1 / 20

Gör en förfrågan om den här egenskapen

Ref: MM-24398
Fastighet som marknadsförs av Sunland
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
Sending Your Enquiry Please Wait...
Business Type: BAR CAFETERIA/RESTAURANT (TRASPASO)

 This Fantastic, Bar & Restaurant, located in the popular town of Formentera del Segura. Well established and well known in the town, with clients from neighbouring towns also.  The property enjoys an extensive external terrace of some 45 covers, where clients while away the hours overlooking a peaceful park area.  Internally the property of some 145m2 is air conditioned and benefits from 84 covers. Well laid out with an extensive ´L´- shaped bar area, entertainment area with pool table. The kitchen is spacious, well laid out and fully equipped, plus there is excellent storage space. The premises benefits from two WC facilities, including one with disabled access. This is an already well established and popular business, which will receive great interest.

 Price: 63.000€

 Rental: 1.000€ per month  

 Location: Costa Blanca South – Formentera del Segura

Egenskaper

  • 0 sovrum
  • 0 badrum
  • 145m² Bygg storlek
  • Air conditioning
  • Terrace
  • Park views

Kostnadsfördelning

Standard betalningsform
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
3.300€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
56.700€
 
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
63.000€
Överföringsskatt 8%
5.040€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€

* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.

** Informationen ovan visas endast som en guide.

Amorteringskalkylator

Inteckning Belopp:
63.000€
Deposition:
Ränta:
%
Period:
Inteckning resultat

* Informationen ovan tillhandahålls av The MHI Group och visas endast som en guide. Individuella omständigheter kan ändra den ränta vi erbjuder för en inteckning. Klicka på länken nedan för att få en personlig offert.

Spanska fastighetsnyheter och uppdateringar av Spain Property Portal.com