Gör en förfrågan om den här egenskapen
Ref: AG19MLSC9793921
Fastighet som marknadsförs av Spain Property Shop S.L
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
Lyxig, helrenoverad lägenhet till salu, belägen bara 30 meter från strandpromenaden och Playa del Cura, i ett av de bästa områdena i Torrevieja. ? Huvudfunktioner: • Totalyta: 107 m² • Fördelning: 4 sovrum och 2 badrum • Orientering: söder • Terrass: med sidoutsikt över havet • Avstånd till stranden: 30 meter Fastigheten utmärker sig för sin rymlighet, ljusstyrka och högkvalitativa finish. ✨ Utrustning och komfort: • Central luftkonditionering (kylning/värme) • Upphöjda tak med modern belysning • Golvvärme i badrummen • Nya dubbelglasfönster • Omfattande renovering utförd enligt höga kvalitetsstandarder ? Extra: • Ingång från ett av sovrummen till en separat tvättstuga, utrustad med: • varmvattenberedare • tvättmaskin ? Säljs fullt utrustad: Säljs möblerad och utrustad med vitvaror och inredning, som visas på fotografierna. ? Läge: Oslagbart läge intill strandpromenaden: • några steg från havet • omgivet av restauranger, kaféer och butiker • alla tjänster nära till hands En idealisk fastighet både för permanent bostad och för uthyrningsinvestering, med hög efterfrågan.
Egenskaper
- 4 sovrum
- 2 badrum
- 107m² Bygg storlek
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
24.700€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
249.300€
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
277.000€
Överföringsskatt 8%
22.160€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€
* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.
** Informationen ovan visas endast som en guide.
Amorteringskalkylator