Gör en förfrågan om den här egenskapen
Ref: EMA4787T
Fastighet som marknadsförs av España Dream Properties
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
KEY FEATURESSOUTH FACINGFRONT LINE GOLF STUNNING VIEWS3 DOUBLE BEDROOMS2 BATHROOMSPANORAMIC VIEWSPRIVATE POOLSOLARIUMGATED COMMUNITY PARKINGAIR CONDITIONINGThis NEW BUILD Villa is now KEY READY to move in. Finished October 2025 and in a prime first line golf position!EXTRAS:-The Villa has spectacular views, south facing orientation-There are 3 bedrooms and 2 bathrooms, all on 1 level-Large plot and private pool, huge solarium with surrounding views towards the golf and Hotel La Finca Golf -The best new build finishes exterior and interior-Secured gated communityThis is a rare opportunity and we highly recommend a viewing.
Egenskaper
- 3 sovrum
- 2 badrum
- 128m² Bygg storlek
- 483m² Tomtstorlek
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
92.000€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
855.000€
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
950.000€
Överföringsskatt 8%
76.000€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€
* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.
** Informationen ovan visas endast som en guide.
Amorteringskalkylator