1 / 0
Forespørg om denne ejendom
Ref: RS62680S
Ejendom markedsført af Vivacosta
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
Moderne nybyggede hjørnevillaer i Bigastro, Alicante
Moderne villaer i fredelige middelhavsomgivelser
Oplev dette eksklusive boligprojekt bestående af blot 8 moderne hjørnevillaer beliggende i den charmerende by Bigastro i provinsen Alicante på den sydlige del af Costa Blanca. Disse stilfulde boliger ligger i et voksende boligområde i gåafstand fra byens centrum og tilbyder en ideel kombination af komfort, moderne design og fremragende værdi for pengene i fredelige middelhavsomgivelser.
Bigastro er en traditionel spansk by i regionen Vega Baja, kendt for sin afslappede atmosfære, fremragende lokale service og nem adgang til kysten og større byer. Omgivet af natur og frugtplantager tilbyder byen en autentisk livsstil, samtidig med at den ligger tæt på strande, golfbaner og indkøbscentre.
Rummelige toetagers villaer med fleksible indretninger
Disse moderne villaer tilbyder ca. 142 m² bebygget areal fordelt på to etager. Hver ejendom har 3 soveværelser, hvoraf det ene er bekvemt placeret i stueetagen, 2 badeværelser, herunder et ensuite-badeværelse, et gæstetoilet og en privat gårdhave. Øverste etage har en stor åben terrasse, der er ideel til solbadning, udendørs spisning eller afslapning året rundt.
Købere kan vælge mellem ejendomme med eller uden kælder. Kælderen har en engelsk gårdhave, der sikrer naturligt lys og ventilation, hvilket skaber et ekstra alsidigt rum, der er velegnet til ekstra soveværelser, hjemmekontor, fitnessrum, legerum eller opbevaringsplads.
Der er også mulighed for at tilføje et privat solarium på taget, en privat swimmingpool eller tilpasse kælderindretningen efter individuelle behov.
Højkvalitetsudstyr og energieffektivt design
Disse villaer er designet med moderne finish og energieffektive systemer for at sikre maksimal komfort og lav vedligeholdelse. Hvert hjem omfatter:
Møbleret åbent køkken i forbindelse med stue og spiseplads
Indbyggede garderobeskabe i alle soveværelser
Forberedelse til kanalisationsklimaanlæg
Elektriske skodder i soveværelserne
Udvendigt tømrerarbejde med termisk adskillelse
Forstærket sikkerhedsindgangsdør
Motoriseret indkørselsport
Varmtvandsanlæg
Kombinationen af moderne arkitektur og funktionelle indretninger skaber lyse og indbydende boliger, der er perfekte til helårsbeboelse eller som feriebolig.
Fremragende beliggenhed med gode forbindelser
Bigastro tilbyder alle nødvendige faciliteter, herunder supermarkeder, skoler, sportsfaciliteter, parker, restauranter og lokale butikker. Den strategiske beliggenhed giver hurtig adgang til nærliggende kystområder og større vejnet, herunder motorvej AP 7.
Afstande til de vigtigste seværdigheder
Bigastro bymidte: 0,5 km
Orihuela bymidte: 5 km
Vega Baja Hospital: 10 km
Guardamar del Segura strande: 15 km
La Zenia Boulevard Shopping Center: 20 km
Lo Romero Golfbane: 22 km
Villamartin Golf: 24 km
Alicantes internationale lufthavn: 48 km
Murcias bymidte: 55 km
Dit nye hjem på Costa Blanca venter
Nyd det moderne middelhavsliv i et fredeligt og velforbundet område på den sydlige del af Costa Blanca. Kontakt os i dag for mere information eller for at arrangere et besøg i disse eksklusive, nybyggede hjørnevillaer i Bigastro.
Moderne villaer i fredelige middelhavsomgivelser
Rummelige toetagers villaer med fleksible indretninger
Højkvalitetsudstyr og energieffektivt design
Møbleret åbent køkken i forbindelse med stue og spiseplads
Indbyggede garderobeskabe i alle soveværelser
Forberedelse til kanalisationsklimaanlæg
Elektriske skodder i soveværelserne
Udvendigt tømrerarbejde med termisk adskillelse
Forstærket sikkerhedsindgangsdør
Motoriseret indkørselsport
Varmtvandsanlæg
Fremragende beliggenhed med gode forbindelser
Afstande til de vigtigste seværdigheder
Bigastro bymidte: 0,5 km
Orihuela bymidte: 5 km
Vega Baja Hospital: 10 km
Guardamar del Segura strande: 15 km
La Zenia Boulevard Shopping Center: 20 km
Lo Romero Golfbane: 22 km
Villamartin Golf: 24 km
Alicantes internationale lufthavn: 48 km
Murcias bymidte: 55 km
Dit nye hjem på Costa Blanca venter
Egenskaber
- 3 soveværelser
- 2 badeværelser
- 142m² Byg størrelse
- 207m² Grundstørrelse
- Garden
- Air Conditioning: Yes, Pre-Installed
- Air Conditioning Pre-Installation
- Beach: 22000 Meters
- Double Bedrooms: 3
- Garden
- Gated
- Location: Rural, Urbanisation
- Near Bus Route
- Near Schools
- Number Of Parking Spaces: 1
- Space
- Terrace: 58 Msq.
- Toilet: 1
- Under-Build / Basement
- Useable Build Space: 120 Msq.
EPC -vurdering
| Energivurderingsskala |
|---|
| A |
| B |
| C |
| D |
| E |
| F |
| G |
Omkostningsfordeling
Standard betalingsform
Reservationsdepositum
3.000€
Resten af depositum til 10%
29.800€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
295.200€
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
328.000€
Overførselsafgift 8%
26.240€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€
* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.
** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.
Realkreditlommeregner