2 soveværelse Lejlighed til salg

2 soveværelse Lejlighed til salg

Almería, Almería
300.000
 
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
1 / 10

Forespørg om denne ejendom

Ref: 428-05446P
Ejendom markedsført af Selection Med Selection Med
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
Sending Your Enquiry Please Wait...
Magnifik toværelses lejlighed/penthouse beliggende på en enestående lokation, meget tæt på Centralmarkedet og omgivet af alle faciliteter. Boligen er fuldt udvendig, meget lys og har en komfortabel samt funktionel indretning.

Den tilbyder en rummelig stue på 23 m², to soveværelser, to komplette badeværelser, et separat køkken med vaskerum samt en dejlig terrasse på 9 m² med fremragende udsigt og meget god orientering.

Ejendommen er placeret i en moderne og meget rolig bygning med kun 8 naboer. Denne bolig udmærker sig ved sin privatliv, lys og unikke egenskaber lige midt i byens centrum.

Hjemmet er i god stand, men tilbyder samtidig stort potentiale for renovering og modernisering. Desuden leveres boligen med et færdigt renoveringsprojekt samt fast budget, med mulighed for at personalisere materialer og finish efter købers ønsker.
En ideel mulighed både som primær bolig og som investering.

Egenskaber

  • 2 soveværelser
  • 2 badeværelser
  • 113m² Byg størrelse
  • 9 m² terrace
  • Street view
  • City views

Omkostningsfordeling

Standard betalingsform
Reservationsdepositum
3.000€
Resten af ​​depositum til 10%
27.000€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
270.000€
 
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
300.000€
Overførselsafgift 8%
24.000€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€

* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.

** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.

Realkreditlommeregner

Realkreditbeløb:
300.000€
Depositum:
Rente:
%
Periode:
Realkreditresultat

* Ovenstående oplysninger leveres af The MHI Group og vises kun som vejledning. Individuelle omstændigheder kan ændre den sats, vi tilbyder for et realkreditlån. Klik på linket herunder for at få et personligt tilbud.

Spanske ejendomsnyheder og opdateringer fra Spain Property Portal.com