3 soveværelse Villa til salg

3 soveværelse Villa til salg

Calpe, Alicante
899.000
 
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
  • 3 soveværelse Villa til salg
1 / 14

Forespørg om denne ejendom

Ref: AG19MLSC7027370
Ejendom markedsført af Spain Property Shop S.L
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
Sending Your Enquiry Please Wait...
Villa project in a quiet residential area, yet perfectly connected to the center of Calpe, with all its services and amenities just a 4-minute drive away.With a south-facing orientation and beautiful views of the famous Peñón de Calpe, this property will offer a haven of peace and tranquility.The single-story villa features three double bedrooms, each with its own suite, a spacious and bright living-dining room connected to a modern open-plan kitchen. Large windows lead from the kitchen to the garden area, where you can enjoy the swimming pool, two charming porches, and magnificent views of the Peñón de Calpe.South-facing3 bedrooms3 bathroomsLarge terraceSwimming poolOpen viewsPossibility of a rooftop terrace with fantastic sea views.As this is a pre-construction project, the client will be able to personalize any detail and finish they desire in collaboration with the architect.

Egenskaber

  • 3 soveværelser
  • 3 badeværelser
  • 176m² Byg størrelse
  • 1.000m² Grundstørrelse

Reservationsdepositum
3.000€
Resten af ​​depositum til 10%
86.900€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
809.100€
 
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
899.000€
Overførselsafgift 8%
71.920€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€

* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.

** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.

Realkreditlommeregner

Realkreditbeløb:
899.000€
Depositum:
Rente:
%
Periode:
Realkreditresultat

* Ovenstående oplysninger leveres af The MHI Group og vises kun som vejledning. Individuelle omstændigheder kan ændre den sats, vi tilbyder for et realkreditlån. Klik på linket herunder for at få et personligt tilbud.

Spanske ejendomsnyheder og opdateringer fra Spain Property Portal.com