2 soveværelse Lejlighed til salg

2 soveværelse Lejlighed til salg

Torrevieja, Alicante
123.000
 
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
  • 2 soveværelse Lejlighed til salg
1 / 10

Forespørg om denne ejendom

Ref: MLSC8020785
Ejendom markedsført af The Property Group
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
Sending Your Enquiry Please Wait...
Discover this charming apartment located in the El Molino area of ??Torrevieja With an excellent location just 700 meters from the sea, this property is ideal for those seeking a coastal lifestyle without sacrificing urban conveniences Enjoy its two bedrooms and full bathroom, offering comfort and privacy The apartment is in good condition and has a west-facing orientation, allowing you to make the most of natural light throughout the day In addition, it has access to a communal swimming pool where you can relax under the Mediterranean sun or share unforgettable moments with friends and family Nearby amenities include easily accessible bus stops for your daily commute, as well as shopping centers to meet all your daily needs and educational institutions within the area; everything you need is right here!

Egenskaber

  • 2 soveværelser
  • 1 badeværelse
  • Double Bedrooms: 3
  • Communal Pool

Omkostningsfordeling

Standard betalingsform
Reservationsdepositum
3.000€
Resten af ​​depositum til 10%
9.300€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
110.700€
 
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
123.000€
Overførselsafgift 8%
9.840€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€

* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.

** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.

Realkreditlommeregner

Realkreditbeløb:
123.000€
Depositum:
Rente:
%
Periode:
Realkreditresultat

* Ovenstående oplysninger leveres af The MHI Group og vises kun som vejledning. Individuelle omstændigheder kan ændre den sats, vi tilbyder for et realkreditlån. Klik på linket herunder for at få et personligt tilbud.

Spanske ejendomsnyheder og opdateringer fra Spain Property Portal.com