Forespørg om denne ejendom
Ref: SKNBS-29255
Ejendom markedsført af Stratus International Properties
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
DESIGNERVILLA VED HAVET Designvilla med et samlet areal på 250 kvadratmeter med udsigt over Guardamar og havet. Den har 3 soveværelser med eget badeværelse og terrasser med udsigt over Sierra del Recorral. Fra infinity-poolen kan du nyde den smukke udsigt og Rojales' naturlige omgivelser. Det naturlige lys i stueetagen takket være den engelske terrasse sikrer, at du også kan maksimere brugen af dette rum til ekstra soveværelser, opbevaringsplads eller til det fritidsområde, du altid har drømt om at have. De eksklusive og bæredygtige villaer i Residencial er designet til fuldt ud at nyde den storslåede udsigt mod Guardamars skyline. En kombination af udsigt over havet, naturen og den luksuriøse livsstil i gåafstand fra Ciudad Quesada og Rojales med alle bekvemmeligheder lige ved hånden. Dens bæredygtige design, dens højkvalitets finish og dens unikke beliggenhed gør dette boligområde til et af de bedste tilbud, som Costa Blanca tilbyder.
Egenskaber
- 4 soveværelser
- 4 badeværelser
- 280m² Byg størrelse
- 390m² Grundstørrelse
- Underbygget / Kælder
- Dobbeltværelser: 4
- Beliggenhed: Urbanisering
- Terrasse: 112 kvm.
- Strand: 4600 meter
- Brugbart byggeareal: 230 kvm.
- Parkering - Plads
- Opbevaring / Trastero
Omkostningsfordeling
Standard betalingsform
Reservationsdepositum
3.000€
Resten af depositum til 10%
96.500€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
895.500€
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
995.000€
Overførselsafgift 8%
79.600€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€
* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.
** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.
Realkreditlommeregner