Forespørg om denne ejendom
Ref: EMR8587Y
Ejendom markedsført af España Dream Properties
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
Dette charmerende vestvendte rækkehus ligger i det populære område La Florida, Orihuela Costa, og repræsenterer en fremragende ejendom til salg i La Florida Orihuela Costa, der tilbyder komfort, naturligt lys og en fantastisk beliggenhed tæt på alle faciliteter.
Ejendommen byder dig velkommen med en rummelig solrig terrasse foran, ideel til at nyde eftermiddags- og aftensolen.
I stueetagen er der en lys og rummelig stue, smagfuldt indrettet, sammen med et gæstetoilet. Det separate moderne køkken er i fremragende stand og giver direkte adgang til en privat bagterrasse, perfekt til udendørs spisning eller afslapning.
Ovenpå finder du to velfordelte soveværelser med masser af naturligt lys samt et komplet badeværelse. Et af soveværelserne har adgang til en terrasse, der fører til en privat tagterrasse, ideel til at nyde solnedgange eller skabe et afslapningsområde.
Ejendommen er en del af et velholdt samfund med en fælles swimmingpool og haver, der tilbyder et fredeligt miljø.
Ideelt beliggende tæt på butikker, restauranter og tjenester, og kun en kort køretur til Zenia Boulevard, golfbaner og strandene i Orihuela Costa.
Et ideelt hjem nær golfbaner og strandene i Orihuela Costa, og et fantastisk feriehus eller investeringsejendom i Costa Blanca Syd.
Egenskaber
- 2 soveværelser
- 1 badeværelse
Reservationsdepositum
3.000€
Resten af depositum til 10%
17.500€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
184.500€
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
205.000€
Overførselsafgift 8%
16.400€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€
* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.
** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.
Realkreditlommeregner