Forespørg om denne ejendom
Ref: SV3369
Ejendom markedsført af Signature Villas SL
Dit navn:
Email adresse:
Telefon nr:
Ved at markere dette felt videregiver vi din forespørgsel til op til fem andre ejendomsmæglere, der har lignende ejendomme som denne.
Forespørgsel Detaljer:
Nybygget villa til salg i Javea, prisen inkluderer grund, have, pool og hus. Denne ejendom kan leveres inden for 18 måneder. I huset er der en stue med åbent køkken og bryggers samt 2 dobbeltværelser med eget badeværelse. Udenfor er der en letvedligeholdelseshave med pool og terrasse.
Egenskaber
- 2 soveværelser
- 2 badeværelser
- 125m² Byg størrelse
- 1.000m² Grundstørrelse
- Terrasse
- nybygget
- aircondition
- indbyggede skabe
Omkostningsfordeling
Standard betalingsform
Reservationsdepositum
3.000€
Resten af depositum til 10%
54.500€
Slutbetaling på 90% ved afslutning
517.500€
Ejendomsomkostninger
Ejendomspris
575.000€
Overførselsafgift 8%
46.000€
Notargebyrer (ca.)
600€
Matrikelgebyrer (ca.)
600€
Advokatgebyrer (ca.)
1.500€
* Overførselsafgift er baseret på salgsværdien eller matrikelværdien, der er den højeste.
** Ovenstående oplysninger vises kun som vejledning.
Realkreditlommeregner
Spanske ejendomsnyheder og opdateringer fra Spain Property Portal.com