2 sovrum Lägenhet till salu

2 sovrum Lägenhet till salu

Calpe, Alicante
270.000
 
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
  • 2 sovrum Lägenhet till salu
1 / 20

Gör en förfrågan om den här egenskapen

Ref: CSPX-81590
Fastighet som marknadsförs av Complete Spanish Property Complete Spanish Property
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
Sending Your Enquiry Please Wait...
Apartment in the heart of Calpe. The apartment boasts stunning views of the Peñón de Ifach and the sea. It has been completely renovated and comprises two double bedrooms, a bathroom, a separate kitchen, a living/dining room, and two spacious terraces. The apartment is less than 300 meters from the beach and close to shops, restaurants, supermarkets, and more. Call us to arrange a viewing!

Egenskaper

  • 2 sovrum
  • 1 badrum
  • 85m² Bygg storlek

Kostnadsfördelning

Standard betalningsform
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
24.000€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
243.000€
 
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
270.000€
Överföringsskatt 8%
21.600€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€

* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.

** Informationen ovan visas endast som en guide.

Amorteringskalkylator

Inteckning Belopp:
270.000€
Deposition:
Ränta:
%
Period:
Inteckning resultat

* Informationen ovan tillhandahålls av The MHI Group och visas endast som en guide. Individuella omständigheter kan ändra den ränta vi erbjuder för en inteckning. Klicka på länken nedan för att få en personlig offert.

Spanska fastighetsnyheter och uppdateringar av Spain Property Portal.com