Gör en förfrågan om den här egenskapen
Ref: 13679
Fastighet som marknadsförs av Inmo Investments
Ditt namn:
E-postadress:
Telefon nr:
Genom att markera den här rutan kommer vi att vidarebefordra din fråga till upp till fem andra fastighetsmäklare som har liknande fastigheter som denna.
Förfrågningsinformation:
Charmig lägenhet belägen i det eftertraktade Residencial Flores, beläget i det bästa området Playa Flamenca – ett av de mest attraktiva områdena i Orihuela Costa. Belägen på första våningen erbjuder fastigheten cirka 65 m² välfördelad boyta. Lägenheten har ett ljust och välkomnande vardagsrum/matsal med öppen spis, ett öppet fullt utrustat kök, två bekväma sovrum, ett badrum, ett separat tvättstuga/grovkök och en trevlig privat terrass med öppen utsikt över entrén – perfekt för avkoppling eller att njuta av medelhavsklimatet. Bostaden skulle dra nytta av några uppdateringar och renoveringar vilket återspeglas i priset. Bostadsområdet är känt för sin lugna atmosfär och utmärkta läge, bara en kort bit från köpcentra, ett brett utbud av restauranger, viktiga bekvämligheter och några av de finaste stränderna längs kusten. Denna fastighet representerar en utmärkt möjlighet, oavsett om det är som semesterbostad, permanent boende eller en smart investering med stor uthyrningspotential.
Egenskaper
- 2 sovrum
- 1 badrum
- 65m² Bygg storlek
- Prestigefyllt område
- Under 1 km till stränder
- Sluten gemenskap
- Nära stranden
- Investering
Kostnadsfördelning
Standard betalningsform
Reservationsdeposition
3.000€
Återstoden av insättningen till 10%
14.000€
Slutbetalning på 90% vid slutförande
152.996€
Fastighetsköpskostnader
Fastighetspris
169.995€
Överföringsskatt 8%
13.600€
Notaravgifter (cirka)
600€
Matrikelavgifter (cirka)
600€
Juridiska avgifter (cirka)
1.500€
* Överföringsskatt baseras på försäljningsvärdet eller matrikelvärdet som är det högsta.
** Informationen ovan visas endast som en guide.
Amorteringskalkylator